vergroten originele tekstgrootte pagina afdrukken
woensdag 20-06-2018
Zoek nieuws UiT-kalender vacatures loket fotoalbums site info Veel gestelde vragen admin e-tickets
decoratieSport : kampioenenviering

Kampioenenviering 2017

Ook dit jaar bracht de gemeente hulde aan de Kampenhoutse sportfiguren.

Bij de jeugdkampioenen waren Yoran Moens (motocross) en Zara Poels (ruitersport) de uitschieters.
Dries De Schepper (artistieke gym) kreeg een eervolle vermelding, hij wordt in de topsportschool van Gent klaargestoomd voor de olympische spelen.

Bij de volwassenen werden Thomas Lissens (judo), Jean-Marie Swinnen (schietsport), VK Berg-op vzw en SK Kampenhout gevierd.

De prijs voor sportverdienste 2016 ging naar Michel De Groote die die met een bionische beenprothese deelnam aan de allereerste Cybathlon in Zürich (Zwitserland). De cybathlon is een kampioenschap voor paratleten die geholpen worden door robot assitieve technologie. Deze technologie werd ontwikkeld door het BruBotics onderzoeksconsortium van de Vrije Universiteit Brussel. Op die manier wordt het voor Michel mogelijk om bijvoorbeeld een trap te nemen of in en uit een zetel te stappen.

Zara Poels werd door de sportraad uitgekozen als sportfiguur van het jaar 2016. Haar palmares is zowel nationaal als internationaal indrukwekkend. Als kers op de taart won ze voor eigen publiek de 'Wereldbeker Jumping voor Pony's' tijdens de Kerstjumping in Mechelen.

Proficiat aan al onze Kampenhoutse kampioenen!

Hieronder kan u een overzicht terugvinden van alle gehuldigde sportkampioenen van het jaar 2016:

JEUGD:
  • Daan De Schepper - Atletiek
    • Lid van Acko
    • Atletiek + cross
    • Provinciaal kampioenschap:
      • 1e plaats 3x 600m estafette + clubrecord
      • 1e plaats 4 x 60m + clubrecord
      • 2e plaats cross
  • Yoran Moens - Motocross
    • 10e plaats Europees Kampioenschap
    • Selectiewedstrijden EK:
      • 4e, 5e en 2 x 6e plaats
    • 6 regionale overwinningen en 15 podiumplaatsen (in hogere klasse)
    • 5x top 10 nationaal (in hogere klasse)
  • Zarah Steurbaut - Atletiek miniemen
    • Lid van Acko
    • 1e plaats Prov. kampioenschap scholenveldloop
    • 2e plaats Vlaams Kampioenschap scholenveldloop
    • 3e plaats prov. Kampioenschap 1000m
    • 1e plaats Cross Wespelaar 2500m
  • Jarne De Ridder - Wielrennen U12
    • Lid van Young cycling team Demer & Dijle
    • Winnaar regelmatigheidscriterium Hageland en Haspengouw (U12)
  • Jade Van Tricht - Ruitersport: pony's jumping
    • Lid ponyclub De Laarstallen
    • prov.kampioenschap winter:
      • 1e plaats stijlrijden BL met Tornado
      • 1e plaats stijlrijden CB met Sally
    • Nat. kampioenschap zomer:
      • 2e plaats stijlrijden DB met Popeline de l'Aube
  • Shauni Van Opstal - Ruitersport: Springen en stijlrijden
    • Lid ponyclub De Laarstallen
    • Nationale finale Stijlrijden VLP/LRV
    • Jumping Mechelen: 3e plaats met Frou Frou van de Bremboshoeve
    • Superfinale: 3e plaats met Frou Frou van de Bremboshoeve
    • Juniorkampioen met Frou Frou van de Bremboshoeve bij de HGVBB 2016
  • Zara Poels - Ruitersport: Jumping pony's en juniors - SPORTFIGUUR 2016
    • Lid ponyclub De Laarstallen
    • Nationale wedstrijden
      • Nationaal Pony Challenge 2016 - 1m20: 2 x 1e plaats
      • Finale Gouden Laars Pony's 1m20: 1e plaats
      • Beker van België voor Amazones: 1e plaats
      • Gold paarden 1m30: 1e plaats
    • Internationale wedstrijden
      • Opgenomen in het A-kader voor ponyruiters in België
      • Grote Prijs CSI-Pony's 1m30: 4e plaats in Valkenswaard te Nederland.
      • Junior lichte tour 1m25: 3e plaats in Valkenswaard te Nederland.
      • Deelname EK voor pony's 1m40 - 1m45 in Aarhus, Vilhelmsborg te Denemarken.
      • Grote Prijs CSI 1: 1e en 3e plaats te Lier.
      • Winnaar Wereldbeker Jumping Pony's tijdens de Kerstjumping te Mechelen
  • Wannes Van Hoof - Zwemmen
    • Lid Racing Swimming club Mechelen
    • Provinciaal kampioenschap:
      • 1e op 200m rugslag
      • 2e op 50m rugslag
      • 2e op 100m rugslag
      • 2e op 400m vrije slag
    • Deelname aan het Belgisch kampioenschap korte baan
  • SK Kampenhout - voetbal: U11
    • Winnaar provinciale én nationale jeugdcup Het Nieuwsblad 2016
    • Rob en Stef Selleslagh, Joppe Huyghe, Stan Roosen, Raphael Malanda, Khavhe De Jong, Nand Debels, Che Pannis, Cedric Vinken, Jarne Veirman en Guillaume Denis. Niet op de foto: Aerts Louis, Eembeeck Alexander.
VOLWASSENEN:
  • Thomas Lissens - Judo
    • Judo, senioren, gewichtsklasse -66kg
    • Provinciaal kampioenschap Antwerpen -73kg: 1e plaats
    • Internationale rankingtornooien:
      • World cup Chili: 3e plaats
      • World cup El Salvador: 1e plaats
      • World cup Estland: 5e plaats
    • Internationale tornooien
      • Antwerp Open: 1e plaats
    • Selectie voor European Club Championship 2016 te Belgrado (Servië ) op 17/12/2016
    • World ranking: 70e plaats
  • Jean-Marie Swinnen - Schietsport
    • Provinciaal kampioen standaardpistool
    • Vlaams kampioen zwaar kaliber sportpistool
  • VK Berg-op vzw (1e ploeg) - voetbal
    • Promotie van 4e provinciale naar 3e provinciale
    • Cockx Tom, Perdieus Marinho, Wils Yannick, Geyns Ken, Peeters Nick, Bodengien Patrick, Van Den Bosch Sam, Rodaro Dimitri, Elinckx Yannick, Van Craen Jorne, Van Den Hauten Kurt, Laurent Kevin, De Backer Kevin, Chtir Mehdi, Perdieus Tjorven, Ajeti Valdrim, Van Den Bosch Tim, Tobback Brent, Van den Brandt Kristof, Dekleermaeker Glenn, Blockmans Jeroen, Maris David, Chikri Soufiane, Vanthienen Kristof
  • SK Kampenhout 1e ploeg - voetbal
    • Winnaar 2e provinciale A (promotie naar 1e provinciale)
    • Koen De Coninck, Christophe Tack, Quentin Decoster, Kenneth Van Assche, James Shallow, Arno Claes, Bart Indigne, William Acke en Fabian Hermans. Luc Silvrants (ploegafgevaardigde), Kwinten Van Den Broeck, Matthias De Coninck, Piet Dirix, Ronny Selleslach (T2), Jo Claes (T1), Fabrice Cassimans (T3), Robin De Witte, Ben Bosschaerts, Jasper Verbauwhede en Eddy Van Craen (sportief verantwoordelijke). Ad Stevens, David Pannis, Dieter Van Den Broeck, Sander Van Grunderbeeck, Steve Camara, Camiel Coosemans, Dylan Wauters en Robby Billast.

EERVOLLE VERMELDING
  • Dries de Schepper - Artistieke gym heren
    • 2e plaats Provinciaal Kampioenschap
    • 4de plaats Vlaams Kampioenschap
HULDIGING SPORTVERDIENSTE
  • Michel De Groote - paratletiek
    • Deelnemer aan de allereerste Cybathlon te Zürich
      • een kampioenschap voor paratleten die geholpen worden door robot assitieve technologie
    • 6 Disciplines, 6 Toptechnologiën
      • Bionische beenprothese race
    • BruBotics onderzoeksconsortium van de Vrije Universiteit Brussel

Overige edities kan je hier bekijken:

pagina afdrukkenpagina afdrukken
 
home [ALT-S: Sitemap]   -  PROCLAIMER   -  PRIVACYBELEID
[ALT-V: Vorige pagina] [ALT-T: Top pagina]
 
  © 1999-2018 : gemeente Kampenhout (1910)  
Gemeentehuisstraat 16 - info@kampenhout.be
BTW: BE 0207.533.280
ondernemingsnr: 0207533280
webmaster@kampenhout.be
webdesign: highgate57
Bestand:
pagina laatst bijgewerkt op: 08-12-2017